Salon Perdeleri 2020

Salon Perdeleri 2020

 1. Modern tasarımın gerçek perde trendleri
 2. Önümüzdeki sezon moda perde çeşitleri
 3. Perdeler için en yeni malzemeleri seçin
 4. Evinizin tasarımına son dokunuş
 5. Modern perde aksesuarları
 6. Salon Perdeleri 2020
 7. 2020 Perde trendleri
 8. 2020 İçin Perde kumaşları Trendi
 9. Motorlu Perdeler

Salon Perdeleri 2020

Oturma odasının düzenlenmesinde büyük bir rol perdeler tarafından oynanır. Düzgün seçilmiş perdeler iç mekana sığabilir, aydınlatmayı rahatça ayarlayabilir ve pencereyi görsel olarak yeniden boyutlandırabilir. Onların yardımıyla, esasları vurgulayabilir ve pencerelerin ve duvarların kusurlarını güvenilir bir şekilde gizleyebilirsiniz.

Modayı takip etmek için perdeleri güncellemek genellikle yeterlidir. Her yıl moda trendlerini takip etmek gerekir, böylece oturma odası her zaman modern ve şık görünür. 2020’de çok çeşitli perdeler var ve her zaman trendde kalmak için modern tasarım trendlerini tanımalısınız.

2020’de perde trendleri nelerdir?Salon Perdeleri 2020

Bu zamanın odak noktası minimalizm, modellerin doğallığı. Bu hem kendi görünüşü hem de çevre, özellikle ev içi için geçerlidir.

Oturma odası için perdeler için 2020 trendleri, laconic bir kompozisyonla birlikte basit bir kesim.

Modern perdelerin ana görevi fonksiyonel ve pratik olmaktır. Bununla birlikte, oturma odasında rahat ve sıcak bir atmosfer sağlamak aynı derecede önemlidir.

Salondaki perdeler havadar ve hafif olmalıdır. Yeni 2020 ürünlerinin birkaç fotoğrafına dikkat edin.

 • Popülerliğin zirvesinde, gri perdeler.
 • Bir lambrequin olmadan odada perdeler.
 • Çizimlerle güzel perdeler de geçerlidir.
 • İki renkli perdeler de kullanılır.
 • Bu yılın ana trendi, tavan kornişindeki salonda perdeler.
 • Popüler bir alan, streç tavanlı tavan kornişleri için perdelerdir.
 • Kumaş havada akıyor ve alanı ağırlıksız yapıyor.

Bir pencere açıklığı hangi tarzda tasarlanır

Moda perdeleri seçmeye geçmeden önce, bir bütün olarak iç mekana dikkat etmeniz gerekir. Şu anda, modern tasarım trendinin mükemmel bir şekilde uyacağı birkaç yön popülerdir:

 • Minimalizm. Perdelerin doğallığı ve sadeliği, minimalizm tarzında dekore edilmiş bir odada harika görünecek – aynı zamanda rahat ve mütevazı görünen nötr beyaz veya gri tonlar.
 • İskandinavya. İskandinav tarzı, bazen kontrast siyahla seyreltilmiş benzer nötr renkler ile karakterizedir. Daha ağır perdeler burada daha iyi görünecek.
 • Klasik. Yüksek kaliteli ve dayanıklı kumaşın karmaşık bir kesimine sahip ağır perdelerin uygun olduğu sıkı ama ciddi bir tarz.
 • Provence. Rahat bir “köydeki ev” yanılsamasını yaratabilir, perdeleri nakış veya el yapımı ile çeşitlendirebilir, kancaları kullanabilirsiniz.
 • Yüksek teknoloji. Serin mavi ve beyaz renkler ve hafif, pürüzsüz perdeler ile karakterize çok modern bir tarz.
 • Eko tarzı. Perdeler için pamuk veya keten kumaş tercih edilir. Perdeler resimsiz veya doğal ortamın görüntüleri ile olabilir – manzaralar veya hayvanlar.

En uygun stili seçip iç mekanı bir bütün olarak tasarladıktan sonra, doğrudan belirli bir tip ve tasarımın seçimine geçebilirsiniz.

Kumaş perdeler nasıl seçilir?Salon Perdeleri 2020

Bir kumaş seçerken, malzeme, doku ve renk olmak üzere üç şeye dikkat etmek önemlidir. Birbirleriyle ve odanın genel iç mekanı ile birleştirilmelidirler.

Malzeme ve doku

Natüralizm modadır ve bu nedenle yüksek kaliteli doğal malzemeye avantaj sağlanır. Bu yıl keten, ipek, yüksek kaliteli satenlerden yapılmış popüler perdeler olacak. Lüks bir his yaratmak için kadife veya yün kumaş, kadife kullanabilirsiniz.

Basit ve pratik bir çözüm bambu elyafından yapılmış perdeler olacaktır. Romantik ve narin bir atmosfer için tafta oturma odasında idealdir.

Moda kendi kurallarını belirler ve bugün perdeler için dokulu kumaşlar kullanarak iç mekanı çeşitlendirmeyi teklif eder. Modern tasarım, pürüzlü bir yüzeye sahip çok sayıda kumaş sunar, çarpıcı bir örneği kaba keten perdelerdir.

Kontrast dokulara sahip perdeler modern görünecek. Örneğin, üzerinde üç boyutlu bir desenin işlendiği pürüzsüz bir saten kumaş, şık ve şık görünecektir. Aynı etki, ipek tül ile kadife perdeleri birleştirerek de elde edilebilir.

Oturma odası perdesi renk trendleri 2020Salon Perdeleri 2020

Oturma odası için perdelerin renk şeması büyük değişkenlik sağlayabilir. Çoğu modern stile uygun nötr tonlar modası geçmez.

Oturma odasındaki bej, zeytin veya kahve perdeleri rahat ve mütevazı görünüyor, gözlerinizi tahriş etmeyin ve rahat bir atmosfer yaratın. Klasik siyah ve beyaz renkler, özellikle birbirleriyle birleştirildiğinde alaka düzeyini kaybetmez. Dokulu siyah perdelerle eşleştirilmiş pürüzsüz beyaz bir tül yapabilirsiniz.

Bu yıl en popüler beyaz perdelerin çeşitli çeşitleri olacak. Beyaz-mavi, sütlü ve vanilya tonları.

İkincisi doğal tonlar: açık yeşil, gök mavisi veya mavi, turkuaz. Koyu renklerden – kiraz, erik, sütlü çikolata rengi.

Daha parlak renkler saf formlarında değil, gölge olarak kullanılmalıdır. Onların yardımı ile nötr perdeleri daha kontrastlı ve parlak bir yüzeyle dekore edebilir veya baskı olarak kullanabilirsiniz.

Bu yılki oturma odası için popüler perdelerSalon Perdeleri 2020

Önümüzdeki yıl en yaygın perde türlerinden biri Fransız perdelerdir. Küçük bir kafenin rahat ve romantik atmosferini taşırlar. Bu perdelerle, aydınlatmayı ayarlamak en uygunudur. Pencerenin yarısını kapatarak odaya giren güneş ışınlarını yumuşatabilir ve saçabilirler. Eşsiz bir romantik atmosfer yaratan hafif bir ışıktır.

Bu tür perdeler için, bezelye, küçük bir kare veya küçük çiçekler şeklinde nötr beyaz bir renk veya basit bir desen en uygunudur.

Bol miktarda boş alana sahip geniş bir oturma odası çok fazla ışığa ihtiyaç duyar. Organza veya ipekten yapılmış pastel Fransız perdeleri bu odalar için uygundur. Dalga benzeri kıvrımlar sayesinde, bu perdeler hem sofistike hem de lüks görünüyor. Bu tip klasik tarzda bir oturma odası için idealdir.

Zerafet ve sadeliği birleştiren Roma perdeleri, modern trendlere mükemmel uyum sağlar. Odaya giren ışığı istediğiniz zaman ayarlamanıza izin verir, optimum aydınlatmayı elde etmek için tuvali kolayca indirip yükseltir.

Stor perdeler başka popüler bir destinasyondur. Rolshtora, bir pencere açıklığının üzerine sabitlenmiş ve tam teşekküllü bir perdeye dönüşen dar bir rulodur. Tasarımcı yenilik bambu elyaftan yapılmıştı. Küçük, konforlu oturma odalarında iyi görünün.

Birkaç özdeş kumaş parçası olan Japon perdeleri, doğal bir iç mekan için oldukça basit ve şık görünüyor. Sıkışık ve ferah odalar için uygundur.

Ayrıca, pencere açıklığının yanlarında bulunan perdeler büyük popülerlik kazandı. Bu, herhangi bir oturma odası için uygun klasik, pratik bir seçenektir. Ayrıca, fonksiyonel veya dekoratif aksesuarlarla dekore edilebilir.

Oturma odasında perdeler için aksesuarlar 2020Salon Perdeleri 2020

Modern bir iç mekanda her zaman iyi seçilmiş aksesuarlar için bir yer vardır. Bugün, sadelik ve pratiklik modada, bu yüzden her şeyden önce fonksiyonel mücevherleri seçmeye değer.

 • Tutucular veya manyetikler. Çok çeşitli tutucular, herhangi bir kumaş için doğru aksesuarı seçmenizi sağlar. Odanın aydınlatmasını kolayca ayarlayabileceğiniz çeşitli malzemelerden yapılmış halkalar, menteşeler veya kayışlar olabilir.
 • Fırçalar. Kompozisyona tam bir görünüm verir ve pencere alanına vurgu yaparlar. Onların yardımıyla, perdelerin monofonik rengini seyreltmek, onları biraz daha parlak ve daha canlı hale getirmek kolaydır. Lambrequins. Esas olarak dekoratif amaçlar için kullanılır, perdelere belirli bir şekil verir. Çeşitli kompozisyonlar oluşturabilirsiniz, böylece doğru zamanda durumu biraz güncelleyin.

Dekorasyon için şeritler ve saçaklar da kullanılır. Ana şey, perdelerin belirli bir sadeliği ve oturma odasını – rahat, sade bir görünüm elde etmesi için aşırıya kaçmamaktır.

Oturma odasının iç kısmında yeni perdeler:Salon Perdeleri 2020

Aşağıda sıradan dairelerde modern perdelerin fotoğraflarını bulacaksınız. Burada ilham alabilir ve fikirlerinizi bölgenizde hayata geçirebilirsiniz. Hafif, havadar perdeler geniş bir oturma odasına yumuşaklık verir, parlak çiçek baskıları odanın genel görünümünü vurgulayacak ve tamamlayacaktır.

Güzel ve şık perdeler, herhangi bir odanın alanına tamlık, uyum ve çekici özgünlük verebilir. Ancak, perdeleri seçme konusunda sadece 2020’deki tasarım trendleri ile yönlendirilmemelisiniz – satın alma işleminiz mevcut bir iç mekanın stiline ve renk düzenine ve hane halklarının kişisel tercihlerine uygun olmalıdır. Ve seçiminizi pişman etmemek, süslemeyle taşınmak ve değişebilir bir moda memnun etmek için, modern perde trendlerinin öncelikle işlevsellik ile laconic çözümler önerdiğini unutmayın!