Evinizin tasarımına son dokunuş

Evinizin tasarımına son dokunuş

  1. Modern tasarımın gerçek perde trendleri
  2. Önümüzdeki sezon moda perde çeşitleri
  3. Perdeler için en yeni malzemeleri seçin
  4. Evinizin tasarımına son dokunuş
  5. Modern perde aksesuarları
  6. Salon Perdeleri 2020
  7. 2020 Perde trendleri
  8. 2020 İçin Perde kumaşları Trendi
  9. Motorlu Perdeler


Perde Trendleri 2020-2021

Perde 2020 stilleri çeşitlidir ve çok sayıda renk, baskı ve kumaş çeşidi arasında, evinizdeki herhangi bir odanın dekorasyonunun son dokunuşu haline gelebilecek bir çözüm bulacaksınız. Peki, bir odada veya başka bir odada perdeleri seçerken tasarımcılar bize ne öneriyor?

Oturma odasındaki perdeleri seçin

Bu oda misafirleri ağırlıyor ve tüm aile ile buluşuyor. Ve güzel ve hoş bir eğlenceye elverişli görünmesi için, perdelerin tasarım stili ve mobilyaları, renk şeması ve duvar gözüyle satın alınması gerekir. Geniş bir oturma odası, neredeyse her türlü tekstili pencerelere asmayı mümkün kılar – zengin ve zarif görünümlü Avusturya ve İskandinav perdeleri lüks baskılar veya daha basit, ancak daha az şık Japon perdeleri. Dekoratörler, oturma odası dekoratif nesnelerle doluysa ve yoğun bir şekilde döşenmiş veya parlak duvarlara sahipse daha havadar bir model seçmenizi önerir.

Duvar kağıdında belirgin bir baskı varsa, perdeleri tek renkli olarak tercih etmek daha iyidir. Oturma odası sakin bir şekilde çözüldüğünde ve mobilyalarla kaplanmadığında, desenli perdeler görünümünü daha ilginç hale getirecektir. Geniş bir alanın odalarında, zemin yüzeyine ve hatta karmaşık çok katmanlı yapılara ulaşan trend perdeleri asabilirsiniz. Ancak, oturma odası ferahlığa sahip olamazsa, kısa modeller iyi bir çözüm olacaktır. Hostes ateşli bir floriculturist ise, haddelenmiş perdeler harika bir satın alma olacaktır.

Not! 2020’deki moda trendlerinin, pencerelerin tasarımında aşırı konumu ve lüksü bırakması tavsiye edilir. Gerçekten oturma odasındaki yeni perdeleri daha “şık” hale getirmek istiyorsanız, iç mekanın şık görünmesini sağlamak için dantelleri ve şeritleri ve lambrequins’i tek bir kat halinde kullanın.

Oturma Odaları, Mutfaklar ve Yatak Odaları için Modern Perdeler 2020

Yatak odası için perdeleri seçin

Renk düzeni bu odada son derece önemlidir ve en iyi seçim, sakin bir ruh hali – bej, kum, mavi, yeşil, vb. toza eğilimli değildir ve iyi temizlenir. 2020’de hangi gece perdeleri moda? Şimdi kombinasyonlar alışılmadık derecede alakalı. Örneğin, varyasyonlar mümkündür: yanlardaki akan perdelerle birlikte karartma perdeleri. Ya da yumuşak akan ışık geçirmez perdelerle birlikte romantik bir organze.

Çocuk odasında perdeleri seçin

Çocukların perdelerinde son derece önemlidir, çünkü genç nesli çok parlak güneş ışığından korumakla kalmaz, aynı zamanda sakin, huzur ve iyi bir ruh hali de sağlarlar.

2020 yılında, kreş için perdeler parlak ve renkli, böylece çevrenin sahipleri hoşuna gidecek. Çocuklar bazen perdelerle oynadıkları için, burada çeşitli baskılar lehine görünür – böceklerin, hayvanların, çiçek görüntülerinin, favori çizgi film karakterlerinin vb. Fotoğrafları. 6 yaşın altındaki çocuklar için pastel renk kumaşları seçmek daha iyidir, bu yüzden oynadıkları kibritleri yatıştırdılar.

Ancak daha büyük çocuklar daha renkli seçenekleri sevecektir. Ve seçimi kaybetmemek için, oğlunuza veya gözlüklerinize odasında ne tür perdeler görmek istediğini sormayı unutmayın. Bir çocuk odası için, perdelerin, temas halinde çocukların sağlığına zarar vermeyecek doğal malzemelerden daha güvenli, daha iyi dikilmesi gerektiğini unutmayın. Ve böylece küçük bir çocuk perdeleri çekip kesemedi, Roma’ya veya pencere kenarına uzanan kısa seçenekleri tercih etti.

Mutfaktaki perdeleri seçin

Mutfak, sadece adil zemin, yoğun yemek kahvaltı, öğle ve akşam yemeği değil, aynı zamanda hane halkı geri kalanının olduğu bir tür evin kalbi olarak adlandırılabilir.

2020 sezonunda, pamuk ve ketenden dikilen mutfak perdeleri, onlara uzun ömür sağlar, mükemmel temizlenebilir ve yıkanabilir. Pencerelerini monokot asimetrik perdelerle donatırsanız mutfağınız gerçek bir görünüm kazanacaktır. Daha romantik ve sofistike bir şey istiyorsanız, Provence tarzında fırfırlar, fırfırlar veya çiçek resimleri olan perdeleri alın. Küçük bir alanın mutfağı için, sadece mümkün olduğunca pratik olmayacak, aynı zamanda mutfak iç mekanını da değiştirecek olan pencere kenarına kısa perdeler seçmek daha iyidir.